Doelstelling: Mensen in nood helpen,
verspilling voorkomen en armoede bestrijden.

24 05 31 sma 350 x 334

De zaterdag van het Hemelvaartweekend (31 mei) hield Voedselbank Haarlem en omstreken een inzamelingsactie bij de Dekamarkt op de hoek van de Rijksstraatweg/Planetenlaan in Haarlem.
Ook al waren waarschijnlijk best veel mensen een dagje of paar dagen weg, aan de opbrengst van deze actie was dat niet te merken. We hoopten de volgende hoeveelheden op te halen: 150 pakjes met gesneden kaas, 1000 eieren, 50 pakje hummus, 100 pakjes boter/margarine, 50 rookworsten, 50 pakjes gesneden kipfilet.

En dat hebben we ruimschoots gehaald! Want de klanten van dit Dekamarktfilaal vulden 34 kratten niet alleen met de artikelen die in een apart koelvak waren klaargelegd door het enthousiaste meewerkende personeel van de winkel, ze haalden ook veel producten uit de reguliere (koel)vakken, zoals flink wat grote stukken kaas. En natuurlijk gaven veel klanten ook diverse houdbare levensmiddelen en huishoudelijke artikelen aan onze vrijwilliger. Bijzonder was de mevrouw die bij een van de vrijwilligers een euro kwam lenen voor een boodschappenkarretje en vervolgens dat karretje terugbracht volgeladen met allerlei bruikbare spullen. De geleende euro kwam deze mevrouw vervolgens aan de verblufte vrijwilliger terugbrengen. Hartverwarmend was dat.

Hartverwarmend en opvallend was ook dat niet alleen volwassen klanten maar ook zoveel jongeren kinderen gemotiveerd zijn om bij te dragen aan de inzameling en hun ouders aansporen om dat te doen. Op de foto staan Zeppe, Febe en Jonathan heel serieus met drie van de producten van zaterdag in hun handen.

Ten slotte willen we de leiding Patrick, Koen en Alwin en de medewerkers van de Dekamarkt Rijksstraatweg/Planetenlaan hartelijk bedanken voor hun actieve medewerking en hulp gedurende de hele dag. Heel fijn dat alle spullen in een koelvak bij elkaar stonden en even fijn dat we de koelcel mochten gebruiken tot het einde van de actie.